-=Euro Truck Simulator 2 Multiplayer=-, by RootKiller

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 30/4/2013, 21:40

Senior Member

Group:
V.I.P
Posts:
18,398
Location:
Athina

Status:


-=Euro Truck Simulator 2 Multiplayer=-

554871_405229489573842_1001526259_n

Este un proiect multiplayer nu online cum cred unii ! Acest mod/program ptr multiplayer este realizat de o echipa momentan necunoscuta de mine, dar va pot spune cu exactitate ca idea si creatia vine din partea lui RootKiller !

Bine inteles multi din voi stiu dar tot la fel de multi nu stiu ca in luna Iunie a acestui an iese la download primul Beta a acestui mod multiplayer si va fi gratuit dupa cum urmeaza sa aflam dintr-o relatare a acestuia !

Snup a avut prilejul de a sta de vorba cu creatorul si ia pus cateva intrebari dupa cum urmeaza mai jos :

Intrebare:
De unde ideea de a crea multiplayer pentru ETS2 ?

Raspuns:
Sa fiu sincer .... Imi place ETS si am creat si creez pentru ETS/GTS/ETS2 diferite moduri !Am facut multe proiecte dar din pacate din lipsa de experienta multe au inghetat inclusiv cel de multiplayer ptr ETS !Dar am inceput sa ma implic mai mult si acum pot sa spun ca mam specializat ceea ce va face ca acest mod multiplayer ptr ETS 2 sa fie realizat fara mari probleme !

Intrebare:
Este orice membru al echipei tale fan al camioanelor ?

Raspuns:
Cred că da, īn fiecare dintre noi există un ceva anume pentru camioane!

Intrebare:
Luand in considerare ca munciti foarte mult la acest proiect, tin sa intreb modul multiplayer cat va costa pentru a putea fi descarcat ?!

Raspuns:
Modul multiplayer va fi free ! Creez acest mod din pasiune nu pentru bani !(Poate că ar trebui să introducem serviciile premium opționale și donații, care ne poate ajuta la menținerea de serverele noastre)

Intrebare:
Vom primi nou imagini pana la lansare ?

Raspuns:
Desigur !

Mai sunt cateva interbari tehnice care nu le mai postez .... oricum multe din ele nu le puteti intelege pana la lansarea acestui BETA ! Speram doar sa se tina de cuvant si sa avem prilejul sa jucam acest joc multiplayer !
Oricum va pot spune ca acest mod va merge pe servere dedicate ce apartin creatorului si logarea pe astfel de servere se va face pe baza de inregistrare pe site-ul creatorului !

Voi reveni cu informatii imediat ce le am !



Edited by elyxir - 1/5/2013, 00:06
 
Contacts  Top
7073u
view post Posted on 30/4/2013, 21:51




Doamne cat mai repede posibil sa lucreze baietii!Sa joc eu si sa intru in depasire :)): si sa ma injure :)): !Si multe firme ar fi faine asa....
 
Top
view post Posted on 30/4/2013, 21:53

Legend Administrator !

Group:
Administrator
Posts:
11,749
Location:
Baia Mare/Romania

Status:


ar fii foarte foarte belea,dar sa fie cu statie si alea alea ca in realitate si sa nu fie cu lag-uri de alea ca nu ar avea nici un rost sa se faca
 
Web Contacts  Top
-ViTeZoMaNuL-
view post Posted on 30/4/2013, 21:54




Da... V-am zis eu ca exista, de asta vorbeam ! :D Dar imi pare rau ca nu mai pot juca dar succes ! :D
 
Top
Irimie Daniel
view post Posted on 30/4/2013, 21:55




O sa fie misto rau de tot in multiplayer
 
Top
view post Posted on 30/4/2013, 21:57
Avatar

Advanced Member

Group:
V.I.P
Posts:
8,894
Location:
Bucuresti

Status:


- O sa fie tare interesant..ma intreb oare cum v-or specula un frame drop al unui user.. Freez si se teleporteaza in spate ca la SAMP de exemplu :-? O sa fie jmecher asa :)): Mai ales ca putini sunt cei care nu au framedropuri absolut niciodata .
 
Top
bytza21
view post Posted on 30/4/2013, 22:01




daca s-ar face sa mearga Mp ca in Farming ar fi belea ;)
 
Top
alexw897
view post Posted on 1/5/2013, 08:22




Pe blogul lor scrie ca vor termina beta pe 1 iunie 2013
SPOILER (click to view)
nu mai posta linkuri/reclama fara sa ceri acordul staffului


Edited by elyxir - 1/5/2013, 10:36
 
Top
view post Posted on 1/5/2013, 08:35

Senior Member

Group:
V.I.P
Posts:
18,398
Location:
Athina

Status:


mai baiatule ... asta am zis si eu ...citeste ce am scris te rog ca nu am stat 1 ora degeaba sa iti traduc
 
Contacts  Top
CoCo94
view post Posted on 1/5/2013, 10:59




probabil va fii ceva in genul fifa , sau cs ....unul poate creea un room/server si ceilalti se vor putea conecta , oricum asteptam sa vedem cum iese :D
 
Top
view post Posted on 1/5/2013, 11:41
Avatar

Advanced Member

Group:
V.I.P
Posts:
8,894
Location:
Bucuresti

Status:


- Daca ar avea resursele necesare pentru a tine un server de 300-500 de playeri ar fi mai frumos, dar asta inseamna sa aiba un server in adevaratul sens al cuvantului ( unitate d'aia centrala cu 10 procesoare si-o placa video profesionala de 100 de milioane:)): ) , ori sa-l hosteze undeva.. Ar fi bine si cum zici tu Coco, cum era prin gameranger la Fifa11 ( app, ce te mai bateam :)): )
 
Top
..::EMY28::..
view post Posted on 1/5/2013, 21:33




superb!Astept sa apara cateva poze sau video!
 
Top
fasching07
view post Posted on 1/5/2013, 21:36




tinand cont ca nu e realizat de cei de la SCS, sau de cineva cu experienta in multiplayer, banuiesc ca o sa fie gen samp cu lag .
accidentele daca intra copii fara viata, si sigur vor intra, vor fi nelipsite .

oricum, decat deloc e bine si asa, sa speram ca va merge.
 
Top
EckoD2
view post Posted on 2/5/2013, 10:31




Oameni buni , nu va pierdeti speranta si maine cei de la SCS poate spune ca vor face un mod multiplayer , dar un asa mod fara lag si o organizare foarte buna, eu nu cred ca se face in cateva luni de la aparitia jocului
 
Top
view post Posted on 2/5/2013, 14:43
Avatar

Advanced Member

Group:
V.I.P
Posts:
8,894
Location:
Bucuresti

Status:


- Nu are nici o treaba ce spui tu..
- Nu conteaza de cand este aparut jocul, conteaza cat de competenta este echipa care se ocupa de multiplayer .
 
Top
74 replies since 30/4/2013, 21:40   10921 views
  Share