« Older   Newer »
  Share
Carlo'97
view post Posted on 9/2/2014, 16:25

Pacat de infrangerea cu Zenit, chiar v-au surprins, in campionat va merge bine ! ;)

Top
George'
view post Posted on 9/2/2014, 16:26

psd3scoreboardcopy_zpseed1684a

Inca o serie excelenta pentru Milan in Champions League si in campionat . In meciul cu Olympiacos,Milan s-a vazut condusa repede dar au reusit sa intoarca scorul la 3 la 1 .In campionat,Milan a plecat catre Catania unde a reusit sa scoata 3p grele,2 fundasi au adus victoria milanezilor . Venea si ultimul meci din grupa,cu Chelsea.Italienii au inceput excelent meciul,marcand repede prin Robinho,apoi Balotelli a facut 2-0 din penalty . Hazard a facut 2-1 la doar 2 minute de la golul lui Balotelli . Fundasul De Sciglio a facut 3-1 iar Milan isi asigura victoria si de a merge mai departe in optimi ! Hazard a facut 3-2 in minutul 79'.Pana la final nu s-a mai intamplat nimic,italienii tragand de minge pana la final !

psd3scoreboardcopy_zps8bb76524

Inca o serie buna de rezultate pentru Milan iar meciul cu Livorno a fost si ultimul din acest tur ! Milan termina pe locul 2 la 1p de Napoli . Meciul cu Roma a fost unul spectaculos,am reusit sa marcam repede ,au revenit dupa doar cateva minute.Pana in minutul 81' s-au tinut numai in ocazii la ambele porti . Roma a fost cea care a marcat pentru 2-1 dar Balotelli a reusit sa aduca egalarea in minutul 87 iar meciul sa se termine 2-2 . Meci greu si cu Inter Milano,El Shaarawy a marcat cel mai repede gol iar pana la final nu s-au mai marcat nici un gol . Milan si-a aflat si adversarul din optimile Uefa Champions League,vor juca cu milionarii de la City . Milan vrea sa-l i-a pe Walcott de la Arsenal,daca vor refuza se vor indrepta spre Biabiany de la Parma . Ancelotii a semnat cu nationala Suediei !