Ideii/sugestii

« Older   Newer »
  Share  
Traian.
view post Posted on 29/3/2014, 17:51




Eu propun sa stergeti sectiunea Romanian Map For ETS2 deoarece sta degeaba acolo, lumea numai joaca pe harta aia.
 
Top
view post Posted on 9/7/2014, 17:45

Advanced Member

Group:
Truckers FAN
Posts:
7,209
Location:
B-A-C-A-U

Status:


1.Ar trebuii sa facem reclama forumului..pe unde apucam : mes , facebook etc. !
2.Ar trebuii aduse la download cateva camione mai noi !!!'
3.O alta idee ar fi ca cei care iau rankul de V.I.P respectiv alte rankuri care se acorda la "Poza lunii" sa fie scosi dupa perioada estimata in regulamentul sectiunii , nu sa fie plin tot rankul de V.I.P cu 1000 de useri :)
 
Contacts  Top
Ionut'
view post Posted on 10/7/2014, 20:51




1.Ar trebui useri adusi inapoi
2.reclame peste tot mss,fb,etc.
3.toti useri ar trebui sa intre la cate o firma macar pana ridicam forumul
4.Stafful sa fie schimbat sa fie doar cei care fac activitate
5.cei care au camioane remorci etc prin pc sa le puna pe forum!
 
Top
Alex.N
view post Posted on 10/7/2014, 21:24




CITAZIONE (Ionut' @ 10/7/2014, 21:51) 
1.Ar trebui useri adusi inapoi
2.reclame peste tot mss,fb,etc.
3.toti useri ar trebui sa intre la cate o firma macar pana ridicam forumul
4.Stafful sa fie schimbat sa fie doar cei care fac activitate
5.cei care au camioane remorci etc prin pc sa le puna pe forum!

vezi ca ai zis aceasi idee a lui cristi :bravo:
 
Top
view post Posted on 10/7/2014, 22:40
Avatar

Advanced Member

Group:
Member
Posts:
2,135
Location:
Galati

Status:


bai nu ma inebuni...serios ? oare cum ti-ai dat seama ? :)):
 
Top
E.Sirbu
view post Posted on 14/12/2014, 21:41




Dai foc ;)

Glumesc! problema este ca lumea nu mai are chef sa faca moduri si sa deschida firme virtuale, care tin forumurile in picioare, adica tineau. Daca te uiti pe net singurele forumuri care merg bine sunt cele care ofera un minim de resurse 3d,2d, video, moduri, informatii etc. Lumea a evoluat si toti vor sa invete sa isi faca modurile sau sa joace cu cva de calitate. Pe cand aici ati ramas la GTS si la metodele folosite pt GTS. Dark vreau de mult sa vorbesc cu tine dar nu prea am avut timp. Saptamana asta poate reusesc sa te contactez sa vorbim unele lucruri ;)
 
Top
view post Posted on 14/12/2014, 21:48
Avatar

Senior Member

Group:
Administrator
Posts:
19,431
Location:
• Bucharest •

Status:


QUOTE (E.Sirbu @ 14/12/2014, 22:41) 
Dai foc ;)

SPOILER (click to view)
Glumesc! problema este ca lumea nu mai are chef sa faca moduri si sa deschida firme virtuale, care tin forumurile in picioare, adica tineau. Daca te uiti pe net singurele forumuri care merg bine sunt cele care ofera un minim de resurse 3d,2d, video, moduri, informatii etc. Lumea a evoluat si toti vor sa invete sa isi faca modurile sau sa joace cu cva de calitate. Pe cand aici ati ramas la GTS si la metodele folosite pt GTS. Dark vreau de mult sa vorbesc cu tine dar nu prea am avut timp. Saptamana asta poate reusesc sa te contactez sa vorbim unele lucruri ;)

Ai mare dreptate . Am sa tin cont de tot ce ai zis
Cand ai timp sa vorbim, te astept. ;)
 
Contacts  Top
view post Posted on 14/12/2014, 22:02

Advanced Member

Group:
Dispeceri
Posts:
4,345
Location:
Timisoara

Status:


parerea mea daca vrem sa revina incet incet userii sa se deschida o firma dar cunoscuta si nu stelara.......cu posibilitatea si angajare si contract
 
Contacts  Top
view post Posted on 15/12/2014, 19:29
Avatar

It`s not over until I win

Group:
Gl. Moderator
Posts:
6,016
Location:
Focsani

Status:


CITAZIONE (E.Sirbu @ 14/12/2014, 22:41) 
Dai foc ;)

Glumesc! problema este ca lumea nu mai are chef sa faca moduri si sa deschida firme virtuale, care tin forumurile in picioare, adica tineau. Daca te uiti pe net singurele forumuri care merg bine sunt cele care ofera un minim de resurse 3d,2d, video, moduri, informatii etc. Lumea a evoluat si toti vor sa invete sa isi faca modurile sau sa joace cu cva de calitate. Pe cand aici ati ramas la GTS si la metodele folosite pt GTS. Dark vreau de mult sa vorbesc cu tine dar nu prea am avut timp. Saptamana asta poate reusesc sa te contactez sa vorbim unele lucruri ;)

Asta e cel mai corect lucru spun pana acum in acest topic, insa ce e drept ne trebuie un impuls de pronire, sa ne ajute cate un user cu cate ceva, care mai stie un convert pentru ETS 2 sa faca un tutorial video, care mai are o piesa sa o puna la download, care sa mai posteze un tutorial pentru AO, una alta, ca altfel e greu. Lumea a evoluat si din punctul de vedere al gandirii, pe foarte putini ii mai intereseze sa ajute pe cineva, cand ii intrebi cate ceva iti intorc spatele, asta este si ea o problema.
 
Web Contacts  Top
Traian.
view post Posted on 15/12/2014, 19:43




Am luat ban . !

Edited by Dark Angel.


Edited by Dark Angel. - 30/12/2014, 11:10
 
Top
Alex AGL
view post Posted on 6/1/2015, 18:12




1. Sa fie respect intre toti useri!
2.Cei din staff fara activitate sa fie degradati!
3.Sa facem reclama forumului!
4.Moduri noi puse pe forum!

Deocamdata..cam ideile acestea le am..pentru inceput!Haideti colegii sa ne readunam toti ca inainte!
 
Top
view post Posted on 6/1/2015, 18:21
Avatar

Member

Group:
Truckers FAN
Posts:
995
Location:
Joiţa,Giurgiu

Status:


Ar fi bine ca la indexul forumului sa aibe acces doar cei inregistrati pe Truckers/ForumFree. Asta ar fi o idee pentru a aduce mai multi useri ;)
 
Contacts  Top
view post Posted on 17/1/2015, 18:26

Advanced Member

Group:
Dispeceri
Posts:
4,345
Location:
Timisoara

Status:


degeaba ii aduci inapoi daca nu le oferi nimic.......voi stiti ca firma virtuala e cel mai bun lucru ce il puteti oferii.........si o competitie intre firme se face pe numar de curse si numar de km......nu care are mai multe posturi....parerea mea......
 
Contacts  Top
Mister Big
view post Posted on 26/1/2015, 23:00




Glumesc si eu!!!!

Sirbu are dreptate in unele momente!!!!

SPOILER (click to view)
sa spun o istorioara!!!
Firma Conte&K a fost greata de la 0 si inventata asa spus din minte e originala virtuala!!!sa lucrat o foarte mare parte la harta pentru proiect unde a fost plasata firma(pentru gts erau locuri pitoresti si o harta frumoasa cu multe modele animate si noi pentru joc)asemenea mod aveau numai userii care stimau comunitatea saitu si munca omului (deci pina si in zilele de azi eu nu am vazut la nimeni Harta Modelele si unele camioane la dowland sau date asa)(ceia ce esta la mine am acordul baetilor)ceia ca a fost pus la dowland de autor a fost 1 si a 2 parte restu parti sau dat numai la userii de incredere!!!

ce plusuri au fost in proiect!!!
te ajuta sa-ti faci camion singur(ajutorul teoretic)restul singur
fiecare update il bagai pentru tine in joc conform regurilor puse (nu asa cum vrei si cind vrei)
erau concursuri la piese animate pentru camion si pentru soferul cel mai activ si modmeyker s.m.d cuprindea mai multe clase de useri!!!
si mai multe lucruri interesante se poate de gindit in jurul unui proiec(pe ce se bazeaza un sait)
din pacate forumul nostru cam a murit din cauza ca cam sa terminat mura in gura!!!(tutoriale nimic la zmod 3 programul costa bani si cine il are nu cam doreste sa faca moduri di tutoriale la toti dece?)mai jos!!!

dar din pacate ce este in prezent!!!!
1)talharii intre modele,moduri s.m.d(sanctiun ioc)
2)stima si respectul intre useri si virsta egal cu 0!!!(plus si intre saituri)
3)userii care au unele cunostinta si fac proiecte frumoase stau cu nasul pe sus de parca e prieten cu Basescu!!!
4)staful respecta regulile doar in favoarea lor sau in favoare userilor prieteni
5)toti userii tin la felia lor si le doare in p..s de firme si proiecte asa intra sa nu stea intru-n loc!!!

intrun cuvint e un dezastru!!!

chiar am fost curios in timpul cind Dark incepea sa deschida Firma credeam ca Traian va face ceva la harta Dark la camioane si inca cineva la remorci s.m.d!!!pina intrun final e jele si acolo niati intrecut intro saptamina (1700 posturi)dar in ultimile 2 saptamini cam aproape aproape 200 de posturi amarite))))!!!

eu zic una ca sa se ridice si saitul si ceful userilor ar treburi un proiect cu tot cu harta cu firma (reala,virtuala nu are importanta) stima respect cinste si dorinta de timp cum iese doar e un lucru virtual!!!


Asta e ceia ce am vazut aici si ce vad acum aici si sper ca multe bune din ce sa spus de altii si de la mine se vor realiza!!!
 
Top
view post Posted on 27/1/2015, 17:45
Avatar

It`s not over until I win

Group:
Gl. Moderator
Posts:
6,016
Location:
Focsani

Status:


Toate bune si frumoase Mister, respect pentru firma si toate lucrurile pe care le faci acolo, dar nu pot fi in totalitate de acord cu tine:
1) talharii intre modele/moduri, iti dau un exemplu, un user vinde un model pe un forum, cineva il cumpara si il pune la download, ce poate face staff-ul respectivului forum in aceasta privinta in afara de a da ban userului ce l-a cumparat, care este vina forumului ?? un simplu ban sigur nu va ajuta cu nimic in oprirea acestui fenomen.
2) stima/respectul tin de educatia fiecaruia, daca cineva vorbeste urat cu o alta persoana mai mult de warn/ban ce poti face ? primesti ban, trece o luna si revii, dar comportamentul acelasi va fi.
3) aici ai perfecta dreptate, de acord cu tine, dar iarasi forumul nu poate face nimic in aceasta privinta.
4) nu stiu de ce dar aceasta chestie incepe sa ma cam deranjeze, prea multe se pun pe umerii staff-ului, cand cineva greseste e vina staff-ului, cand aia nu merge bine la fel, cand nu stiu ce, tot vina staff-ului. Sa mai colaboreze si ceilalti userii la bunastarea forumului. Aici dau ca exemplu toti userii care nu mai calca pe forum cateva luni/ani si revin cu asa ceva in chat: "forumul nu mai e ca inainte si nici nu va mai fi". De aici totul se intelege de la sine....
5) aici iarasi ai dreptate, dar la fel, ce putem face noi pentru a indrepta treaba ?? nimic, pentru ca asta e mentalitatea zilelor noastre, totul pentru mine, nu conteaza restul....

Intr-un cuvant este un dezastru, in doua cuvinte: de ce ? mai ganditi-va si voi la aceasta intrebare si incercati sa va dati un raspuns singuri, sa vedem ce concluzii trageti.

Revin la o idee de mai sus, corect, forumul nu va mai fi niciodata ca inainte, dar de ce ? mentalitatea omului s-a schimbat, se gandeste doar la cum sa ii fie mai bine lui, de restul il doare undeva, dar cand realizeaza ca nu ii merge bine se intoarce, si crede ca i se cuvine totul. Pana acest lucru nu se va schimba, forumul va fi ca acum, si nu doar forumul, intreaga societate !!
 
Web Contacts  Top
53 replies since 21/2/2014, 02:14   1188 views
  Share