-=Euro Truck Simulator 2 Multiplayer=-, by RootKiller

« Older   Newer »
  Share  
Andu
view post Posted on 2/5/2013, 15:01




QUOTE (scorp10n . @ 2/5/2013, 15:43) 
- Nu are nici o treaba ce spui tu..
- Nu conteaza de cand este aparut jocul, conteaza cat de competenta este echipa care se ocupa de multiplayer .

Exact , un exemplu bun este San Andreas cine se gandea ca va fi multy-player ? Eu cand am dat prima data de acel multyplayer parca prin anul 2008 sau 2009 nu-mi venea sa cred ca un joc gen single-player poate fi jucat si multy-player , sperante sunt multe , insa si foarte multa munca care o depun acei baieti nici eu nu am auzit de ei , dar o sa aiba mari batai de cap cu aceasta realizare :D .
 
Top
CoCo94
view post Posted on 2/5/2013, 22:02




QUOTE (scorp10n . @ 1/5/2013, 12:41) 
- Daca ar avea resursele necesare pentru a tine un server de 300-500 de playeri ar fi mai frumos, dar asta inseamna sa aiba un server in adevaratul sens al cuvantului ( unitate d'aia centrala cu 10 procesoare si-o placa video profesionala de 100 de milioane:)): ) , ori sa-l hosteze undeva.. Ar fi bine si cum zici tu Coco, cum era prin gameranger la Fifa11 ( app, ce te mai bateam :)): )

Da scorpion imi amintesc :)): , nu acum serios chit ca o sa-l fac numai originalul sa mearga se va gasi cineva care sa-l cracuiasca , si in plus daca cineva are tunggle puteti scrie la cautare jocuri "Euro Truck Simulator 2 " veti vedea ca sunt servare dar nu sunt oameni pe ele (logic ca doar nu merge multiplayer) deci se va gasii cineva care sa crackuiasca jocul sa mearga ori pe gameranger , tunngle , garena etc , acum na sa asteptam ca poate se lasa baietii si nu mai apare nimic si ramanem cu buza umflata :P :D
 
Top
view post Posted on 3/5/2013, 06:52
Avatar

Advanced Member

Group:
V.I.P
Posts:
8,894
Location:
Bucuresti

Status:


- Jocul asta are potential prea mare..fata de celalalte ( ATS/GTS/ETS ) pe care nu le stiam si nu le jucam decat noi cei de pe forumurile astea + cativa ... Dar ETS2 se joaca foarte multa lume, multi l-au cumparat, timp de 1 sapt. parca a fost numarul 1 in vanzari pe steam .
- Poate nu reuseste aceasta echipa, dar o sa incerce altii... eu zic ca in maxim un an o sa fie un multiplayer .
 
Top
CoCo94
view post Posted on 3/5/2013, 07:36




Da s-au asa , cum am spus o sa se gaseasca cineva sa-l crackuiasca sau sa-l faca online , gen Skidrow P2P etc....dar cred ca va mai dura ceva oricum altceva inafara sa asteptam nu avem ce face .... :D
 
Top
view post Posted on 3/5/2013, 08:20

Senior Member

Group:
V.I.P
Posts:
18,398
Location:
Athina

Status:


Cu siguranta va iesi anul asta ceva, dar sunt sigur ca nu va avea potential prea mare .... inca sunt multi factori care impedica acest mod sa mearga la standarde normale multiplayer....
o sa vedem
imd ce am informatii ...vin cu ele si aici !
 
Contacts  Top
Norton.
view post Posted on 3/5/2013, 14:20




SUuper tare.. Daca iesa .. Pfoaii... Nici nu pot sa ma gandesc.. Oricum.. In l2 luni nu cred ca va iesi ceva foarte serios.. Va iesi beta. Dar totusi Macar este putin interes DUpa cate am citit Nu vor bani .. POate sa iasa si peste un an daca e free.. Oricum abea astept sa iasa!
 
Top
Ionut`
view post Posted on 3/5/2013, 14:23




Daca iesie Ets2 MP trebuie sa avem grija la trafic ca cine stie ce specimene vom intalni pe drum care intra intentionat in alti :=)):
 
Top
CoCo94
view post Posted on 3/5/2013, 21:23




QUOTE (Ionut` @ 3/5/2013, 15:23) 
Daca iesie Ets2 MP trebuie sa avem grija la trafic ca cine stie ce specimene vom intalni pe drum care intra intentionat in alti :=)):

Eh no sa fie chiar asa cum crezi tu colegule , pentru ca iti vei creea tu un server/room si tu accepti colegii care sa intre cu tine in joc deci nu o sa fie probleme de genul , insa oricum la inceput o sa fie naspa deoarece pun pariu ca nu vom putea juca cu moduri , mai ales camionul propriu de la firma , si vom juca cu cele normale deci va fii caterinca + erori si buguri ca na doar e beta dar sa vedem , nu se stie niciodata :) :P
 
Top
view post Posted on 4/5/2013, 15:57
Avatar

Advanced Member

Group:
V.I.P
Posts:
8,894
Location:
Bucuresti

Status:


- Nu doar la inceput..au si spus, nu o sa poti juca cu moduri niciodata, este practic imposibil sa joci cu moduri .
- Eu ma gandisem la ceva dar nu stiu daca este posibil .. Sa faca o baza de date si cine vrea sa le dea modurile, apoi cand intri in room sa selectezi de la fiecare player ce moduri sa-ti apara , cum este si la ETS 1.3.1 cand intri in joc .
 
Top
view post Posted on 4/5/2013, 19:36

Senior Member

Group:
V.I.P
Posts:
18,398
Location:
Athina

Status:


e greu asa ceva ...dar cel putin putem crea skinurile :P ... asta sigur vom reusi :P
oricum asteptam sa vedem ce va iesi
 
Contacts  Top
CoCo94
view post Posted on 6/5/2013, 21:22




Hmmm probabil cine stie , s-ar putea sa mearga cu moduri sau skinur , dar ceilalti participanti la joc s-ar putea sa nu vada skinurile sau modurile pe care le folosesti , sa vada camionul stock , oricum asteptam chiar sunt curios cum va fii , desii ma astept la niste erori , buguri etc foarte mari cum e si normal doar este prima lor incercare pentru a face acest joc online :)
 
Top
silviu123
view post Posted on 13/5/2013, 15:46




Bytza te crezi cu tractorul la farming?:)) Ar fi ceva frumos dar daca vor intra toti cu coduri si alte chestii mai bine nu, ramane cineva suspendat pui sufa il tragi te duci la o bere un gratarel cum face "Turcul" cand ii este foame:)) si pe autostrada ar fi in stare sa opreasca:))!!!BFT ce-i de la SCS!!!!!Si voi baietii drumuri bune!!!!
 
Top
daniel095
view post Posted on 20/5/2013, 19:47




Multumim elyxir pentru informatii! te asteptam cu noutati ! :)
 
Top
EckoD2
view post Posted on 24/5/2013, 17:08




Va fi un inceput greu pentru baieti , eu m-am gandit ca mai bine putem intra unul prin altul pentru a se evita prostii care vor strica jocul celorlalti , dar cand vor aparea tot felul de coduri...oricum acum sa vedem jocul multiplayer , apoi se rezolva
 
Top
Legendd
view post Posted on 26/5/2013, 12:30




Pe ce data se va lansa ?
 
Top
74 replies since 30/4/2013, 21:40   10921 views
  Share