Euro Truck Simulator 2 problem !, Ajutati-ma

« Older   Newer »
  Share  
TOPIC_ICON2  view post Posted on 4/10/2014, 20:15

Advanced Member

Group:
Truckers FAN
Posts:
3,157
Location:
Baia Mare

Status:


Salut. Deci ma joc Ets 2 de cand a aparut ( nu cumparat la inceput ) . L-am cumparat anu asta prin vara. Il joc pe un laptop Toshiba cu procesor i5 de 2.5 ghz , cu 4 GB rami si o placa video AMD Radeon hd7670 de 1 Gb. Deci l-am jucat pana in vara asta fara probleme( fara probleme ma refer ca imi mergea bine jocu..nu sacada sau ceva de genul)...dar de o vreme de cand il am pe Steam a inceput sa sacadeze jocul..am facut si update la placa video dar degeaba..a inceput sa-mi mearga sacadat prin oras mai ales de doamne feri..plus ca are reprize..merge foarte putin bine si dupa iar sacadeaza. Si dupa ce ies din el daca ma joc un pic si laptopu se misca greu.Si am decis sa-mi instalez iar windowsu ca a trecut vreo 10 luni de cand nu l-am instalat. L-am instalat..am bagat iar jocu si la fel :)). am curatat de toate prostiile windowsu ..update la drivere dar degeaba. Ce poate sa fie oare? Ce oare nu-i mai place ? Si vreau sa va mai spun ca inainte cand ma jucam si mergea bine...ventila foarte bine asta de la laptop..si jocu mergea cursiv..acum nici nu ventileaza..nu aud nimic cand ma joc.doar cateodata isi da drumu si aud ventilatoru. dar de exemplu la alte jocuri ( am bagat sims 4 de ex ) si ala merge bine..ventileaza tot timpu
 
Contacts  Top
Traian.
view post Posted on 5/10/2014, 07:16




Reinstaleaza driverul de la placa video :?
La ETS2 da click dreapta si dai Run As Administrator :?
Cauta YouTube cum sa maresti FPS-urile cu placa ta video... :?
 
Top
KeNNyX
view post Posted on 6/10/2014, 04:42




In primul rand, ar trebui sa duci laptopul la un service sa ti-l stearga de praf si sa iti puna pasta termoconductoare. In al doilea rand, poate ai umblat pe la AMD CATALYST CONTROL CENTER si ai schimat anumite setari; da-i un RESET TO DEFAULTS(si mie imi mergea sacadat, dar inainte de asta umblasem in setari, insa acum am pus setarile prestabilite si merge brici). Verifica daca ai pus Power Management pe High Performance sau ceva de genu.
 
Top
view post Posted on 6/10/2014, 15:40

Advanced Member

Group:
Truckers FAN
Posts:
3,157
Location:
Baia Mare

Status:


Mersi fain pentru informatii dar am rezolvat pana la urma problema. Era update la placa video. I-am facut update dar se pare ca programu cu care faceam asta nu downloada ultima versiune pt placa mea video.Am intrat pe site-ul oficial de la placa video si cu ajutorul unui program care iti detecteaza ultima versiune de placa video de care ai nevoie am reusit.
 
Contacts  Top
view post Posted on 6/10/2014, 16:49
Avatar

Member

Group:
Truckers FAN
Posts:
995
Location:
Joiţa,Giurgiu

Status:


Sau poti sa instalezi programul Razer Cortex,care iti mareste cu 10-20 FPS-uri in joc pe camera 1 ;)
De aici il iei si aici ai si un video in care iti explica ce procedeu foloseste ca sa ti le mareasca ;) Sper ca ti-am fost de ajutor!
 
Contacts  Top
view post Posted on 6/10/2014, 18:33

Advanced Member

Group:
Truckers FAN
Posts:
3,157
Location:
Baia Mare

Status:


Mersi Mihai.Am instalat programu si se simte diferenta mai ales din afara(camera 2). Problema la mine cred ca e la rami..cam putini 4Gb.
 
Contacts  Top
5 replies since 4/10/2014, 20:15   1907 views
  Share